Baza ON Gdańsk
prywatna strona przyjaciół BON
 

Światowy Dzień Hydrografii z udziałem „Zodiaka” – 28.06.2014r.

23-07-2014

28 czerwca br. s/v „Zodiak” uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Hydrografii (WHD), które tradycyjnie są jednym z elementów Dni Morza. Organizatorami WHD 2014 były BHMW oraz Urząd Morski w Gdyni.

Ok. godziny 9-tej „Zodiak” udekorowany galą banderowa zacumował przy pirsie MW w Basenie Prezydenta w Gdyni obok ORP „Błyskawica”. Statek został udostępniony do zwiedzania w godzinach od 10:00 do 14:00 wraz z zacumowanymi obok okrętem MW ORP „Arctowski” oraz najnowszą jednostką pomiarową służby hydrograficznej MW – motorówką hydrograficzną MH1.  

Na pokładzie „Zodiaka” zwiedzający mogli obejrzeć ciekawe planszety ilustrujące prace Wydziału Pomiarów Morskich, przykładowe pławy obsługiwane przez jednostki BON oraz lampy wchodzące w skład wyposażenia oznakowania nawigacyjnego. Udostępniony do zwiedzania był także mostek statku. Statek cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających łącznie ze zorganizowanymi grupami wycieczkowiczów przyprowadzanymi przez przewodników. Po imprezie Światowy Dzień Hydrografii statek zakończył zdejmując z toru podejściowego do Nowego Portu pławy typu PM3 wystawione na czas remontu pław kolumnowych N1, N5 i N7.

Tekst: WK

         

         

         

Zdjęcia: Leszek Stromski, Michał Szafran

Copyright (c) 2014-2019 bazagdansk.pl