2 Maraton Północy – bieg czterech latarni

22-09-2017

Prawie 130 śmiałków z całego kraju stanęło na starcie II Maratonu Północy, który miał miejsce w niedzielę 17 września, a którego trasa wiodła od latarni morskiej w Helu do latarni morskiej w Rozewiu.

Biegnąca w głównej mierze wzdłuż Półwyspu Helskiego trasa, pozornie łatwa, potrafi dać się we znaki, szczególnie jeśli chodzi o końcowe kilometry, gdzie podbiegi wydają się nie mieć końca. Jednak ci, którym udało się ukończyć bieg, na metę dotarli wymęczeni, ale szczęśliwi a było ich aż 121.

Najszybszym uczestnikiem II Maratonu Północy okazał się Mirosław Kowalski ze Szczecinka, który królewski dystans 42 kilometrów i 195 metrów przebył w czasie 3:06:31. Za nim uplasował się Adam Hatłas z Gdyni (3:12:44). Trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Przybylski z Boreczna (3:14:26). Pierwszą kobietą na mecie była Edyta Wilk z Dąbrowy Górniczej (3:42:47). Najlepszym zawodnikiem z Gminy Władysławowo okazał się Waldemar Abucewicz z Władysławowa (3:17:08), który zajął czwarte miejsce.

Uczestnikom przypadł do gustu kameralny charakter imprezy, podkreślali też respektowanie zasad fair-play na trasie. Wielu zapowiedziało już swój udział w przyszłorocznej, III edycji Maratonu Północy.

Organizatorem II Maratonu Północy było Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie. Wydarzenie współorganizowała Gmina Hel, Gmina Jastarnia, UKS Bliza Władysławowo oraz UKS Mewa Władysławowo.

źródło informacji: wladyslawowo.pl

Liczba odwiedzin: 17870